Z życia szkoły

Wybory Samorządu Klasowego w 1B20.09

Wybory Samorządu Klasowego w 1B

Wrzesień jest czasem konstruowania samorządów klasowych w klasach pierwszych. W gronie nowych grup klasowych wyłania się aktywna reprezentacja klasy. Klasa 1B potraktowała wyzwanie z powagą i odpowiedzialnością, przeprowadzając  demokratyczne wybory,  poprzedzone debatą kandydatów na wzór dysputy prezydenckiej.

Sprzątamy Świat19.09

Sprzątamy Świat

17 września 2021 roku młodzież z klasy biologiczno-chemicznej (III H) oraz humanistyczno-prawnej (I A) I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Elblągu wzięła udział w sprzątaniu terenu położonego przy rzece Elbląg, partycypując w ten sposób w 28. edycji ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata – Polska 2021”. Tegoroczne wielkie sprzątanie naszej planety zostało opatrzona hasłem: „Myślę, więc nie śmiecę”, które jest parafrazą Kartezjuszowego „Cogito ergo sum” – „Myślę więc jestem”.

Spotkanie z poezją Aliny Rzepeckiej17.09

Spotkanie z poezją Aliny Rzepeckiej

Dwie klasy (1a i 3k) miały dziś okazję posłuchać/dialogować/popracować nad słowem z p. Aliną Rzepecką, autorką kilku tomików poetyckich. Bydgoska poetka - jako sympatyk naszego elbląskiego Stowarzyszenia Alternatywni - zachęcała uczniów m.in. do udziału w VIII Festiwalu Literatury Wielorzecze (17-19.09).
Indywidualne biegi przełajowe - srebro dla I LO!16.09

Indywidualne biegi przełajowe - srebro dla I LO!

Piętnastego września rozpoczęła się rywalizacja sportowa w ramach Licealiady. Naszą Szkołę reprezentowali: Zatorska Paulina, Borowik Michał, Muller Dorian, Sar Mateusz, Stasiełowicz Patryk, Suszak Mikołaj , Kołakowski Bartłomiej, Deniszewska Amelia, Skwira Julia , Sznajder Filip, Boleska Blanka, Głowacki Sebastian, Migoń Michał.
Jaki był finał?
Filip Sznajder zdobył pierwszy, w tym roku szkolnym, medal -srebro!!!:)
Serdecznie gratulujemy Filipowi i pozostałym zawodnikom, którzy dali z siebie wszystko!
 
                                                   Alicja Ratkowska
Wykład o historii kina w Światowidzie16.09

Wykład o historii kina w Światowidzie

Dzień Otwarty w Centrum Spotkań Europejskich Światowid był okazją do skorzystania z oferty zajęć i warsztatów adresowanych do młodych elblążan.

W roli prezenterów :)16.09

W roli prezenterów :)

W czasie Dnia Otwartego Centrum Spotkań Europejskich Światowid 16 września 2021 r. uczniowie klasy I B wystąpili przed kamerą filmową, by opowiedzieć o ofercie tej instytucji kultury po zakończeniu dwuletnich prac modernizacyjnych.

Literackie wyróżnienie Tymoteusza15.09

Literackie wyróżnienie Tymoteusza

Kilka dni temu dotarła do I LO świetna wiadomość. Jury XXV Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA’ 2021 wydało swój werdykt po przeczytaniu prac 434 autorów z całej Polski, którzy nadesłali w sumie 1104 utwory liryczne i prozatorskie.
Laureatami przeglądu zostało stu autorów, którzy wyróżnili się "oryginalną konstrukcją literackiej rzeczywistości oraz ciekawym przekazem wizji świata", a wśród nich Tymoteusz Maleńczyk z klasy 3k. Gratulujemy!

Wystawa "Jan Parandowski"10.09

Wystawa "Jan Parandowski"

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia wystawy dotyczącej Jana Parandowskiego - znawcy i popularyzatora kultury i literatury starożytnej. Jego "Mitologia" od dziesięcioleci znajduje się kanonie lektur szkolnych i przybliża świat antycznych wierzeń kolejnym pokoleniom Polaków.

Plakaty wystawowe wypożyczono z Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.

Nowy patronat nad I klasą humanistyczną05.07

Nowy patronat nad I klasą humanistyczną

W piątek (2 lipca 2021 r.) została podpisana umowa pomiędzy Marzeną Bielecką, Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego, a doktorem Krzysztofem Szczuckim, Prezesem Rządowego Centrum Legislacji, absolwentem I LO. Umowa dotyczy objęcia honorowym patronatem klasy o profilu humanistyczno-prawnym w latach 2021-2025.