Wystawy i wernisaże

Wystawa "Jan Parandowski"10.09

Wystawa "Jan Parandowski"

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia wystawy dotyczącej Jana Parandowskiego - znawcy i popularyzatora kultury i literatury starożytnej. Jego "Mitologia" od dziesięcioleci znajduje się kanonie lektur szkolnych i przybliża świat antycznych wierzeń kolejnym pokoleniom Polaków.

Plakaty wystawowe wypożyczono z Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.

Poetycki marzec04.03

Poetycki marzec

W nawiązaniu do - obchodzonego w marcu - Światowego Dnia Poezji w naszej szkole zaroi się wręcz od refleksyjnych wersów oraz zaproszeń na ciekawe wydarzenia.

Wystawa "Geologia w obiektywie"31.10

Wystawa "Geologia w obiektywie"

Od dziś (31.10.2018 r.) można w naszej szkole obejrzeć wystawę fotograficzną wypożyczoną z warszawskiego Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk. Zorganizowanie tej ekspozycji jest jednym z kilku działań podjętych - z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych - przez bibliotekę ZSO.

Wystawa "BZWBK Press Foto"08.02

Wystawa "BZWBK Press Foto"

Chrześcijański krzyż w Iraku, emocje podczas Open’er Festival, Boniek pocieszający chłopca po przegranej – te i wiele innych niezwykłych momentów, uchwyconych na zdjęciu, można podziwiać w naszej szkole od 7 do 21 lutego. Są to zdjęcia nagrodzone w 13. edycji prestiżowego konkursu fotografii dokumentalnej BZ WBK Press Foto, a obecnie prezentowane w formie wystawy.

Wystawa SŁOWA RANIĄ22.11

Wystawa SŁOWA RANIĄ

W dniach 16-22.XI w naszej szkole prezentowana była wystawa „Słowa ranią…”. Miała „zmusić” do refleksji nad odpowiedzialnością za wypowiadane słowa, nad godnością człowieka narażaną niejednokrotnie na obraźliwe, krzywdzące, często okrutne epitety osób pozbawionych wrażliwości i wyobraźni.

Wystawa ASTROŻARTY JACKA D.29.09

Wystawa ASTROŻARTY JACKA D.

Od 29 września można zapoznać się w naszej szkole z wystawą wypożyczoną z gdańskiego Centrum Hewelianum.

„Żywa i Martwa Natura” w Galerii Na Wyspie19.02

„Żywa i Martwa Natura” w Galerii Na Wyspie

Dnia 18 lutego 2016r. w Galerii na Wyspie odbył się wernisaż prac plastycznych przygotowanych przez uczestników młodzieżowej pracowni plastycznej MDK prowadzonej przez Katarzynę Smeję-Skulimowską.