Wydarzenia kulturalne

Wykład o historii kina w Światowidzie16.09

Wykład o historii kina w Światowidzie

Dzień Otwarty w Centrum Spotkań Europejskich Światowid był okazją do skorzystania z oferty zajęć i warsztatów adresowanych do młodych elblążan.

W roli prezenterów :)16.09

W roli prezenterów :)

W czasie Dnia Otwartego Centrum Spotkań Europejskich Światowid 16 września 2021 r. uczniowie klasy I B wystąpili przed kamerą filmową, by opowiedzieć o ofercie tej instytucji kultury po zakończeniu dwuletnich prac modernizacyjnych.

Wystawa "Jan Parandowski"10.09

Wystawa "Jan Parandowski"

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia wystawy dotyczącej Jana Parandowskiego - znawcy i popularyzatora kultury i literatury starożytnej. Jego "Mitologia" od dziesięcioleci znajduje się kanonie lektur szkolnych i przybliża świat antycznych wierzeń kolejnym pokoleniom Polaków.

Plakaty wystawowe wypożyczono z Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.

Wyprawa w przeszłość i przyszłość23.06

Wyprawa w przeszłość i przyszłość

Korzystając z oferty Regionalnej Pracowni Digitalizacji w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” klasa 2k miała szansę wziąć udział w zajęciach historyczno-informatycznych w ramach projektu „Muzea ponad granicami”.

Dzień Dziecka - czas na integrację!01.06

Dzień Dziecka - czas na integrację!

Kilku miesięcy zdalnego nauczania nie da się nadrobić w jeden dzień. To prawda. Jednak frajda ze wspólnego spaceru, spływu kajakowego i ogniska była niezaprzeczalna;). Każda klasa miała na siebie inny pomysł, ale łączyła je jedna idea - pobyć razem!

2 H w Ptasim Raju05.10

2 H w Ptasim Raju

1 października 2020 roku uczniowie klasy 2 H o profilu biologiczno–chemicznym, wraz z opiekunami: panią Ewą Michalewicz - nauczycielką biologii oraz wychowawcą – dr. Leszkiem Lenartem, w ramach Europejskich Dni Ptaków brali udział w zajęcia terenowych w Rezerwacie Przyrody Ptasi Raj w Górkach Wschodnich na Wyspie Sobieszewskiej.

Ih na Wydziale Biologii13.02

Ih na Wydziale Biologii

4 lutego 2020 roku  licealiści klasy I H o profilu  biologiczno - chemicznym, pod opieką: pani Ewy Wierzbickiej i wychowawcy Leszka Lenarta wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych  na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Spotkanie z dyplomatą amerykańskim28.11

Spotkanie z dyplomatą amerykańskim

W środę, 4 grudnia 2019 o godz. 14.30 w Auli odbędzie się spotkanie z Verą Partem, wicekonsul w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

Wycieczka do Berlina21.11

Wycieczka do Berlina

Dnia 19 listopada 2019 r. uczniowie klasy I H o profilu biologiczno chemicznym wraz z opiekunami – panią Ewa Wierzbicka i wychowawcą klasy Leszkiem Lenartem brali udział w wycieczce do Berlina, której celem było zapoznanie z „żywą historią” stolicy Niemiec oraz najciekawszymi zabytkami tego miasta.