
9 czerwca 2016 roku uczniowie klasy I C o profilu biologiczno – chemicznym, w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej, brali udział w wyprawie badawczej do Mikoszewa.
9 czerwca 2016 roku uczniowie klasy I C o profilu biologiczno – chemicznym, w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej, brali udział w wyprawie badawczej do Mikoszewa.
26.04.2016 roku, cała klasa II H pojechała na trzydniową wycieczkę do Torunia. Odbyła się ona w celach naukowych. Wszyscy przybyli na zbiórkę punktualnie o 6.15. Nasza wychowawczyni, pani Alicja Rojek-Oleńska oraz drugi opiekun, którym była pani od geografii, Janina Mazuś, sprawdziły obecność. Następnie kierowca autokaru pomógł wszystkim włożyć torby do luku bagażowego. Wyjechaliśmy zgodnie z planem o godzinie 6:30.
Ładnie położone nad jeziorem Łapinowo w gminie Kolbudy stało się miejscem spotkania integracyjnego, z którego skorzystała młodzież przebywająca na wycieczce integracyjnej. Uczniowie klas pierwszych z I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu korzystali z wielu atrakcji, które przygotowali instruktorzy z tutejszego ośrodka wypoczynkowego.
Dnia 26 listopada 2015 roku klasy IId i II f wzięły udział w Dniu Otwartym Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego połączonym z drugą imprezą - Matematyka jako ważny składnik kultury i cywilizacji.
W dniach 18-19.11 klasa II d odwiedziła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Młyn Wiedzy.
W dniach od 24. do 26. września klasy pierwsze naszego gimnazjum przebywały na obozie naukowo-integracyjnym. Jak co roku uczniowie klas: 1g, 1h, 1i oraz 1j wraz z wychowawcami i opiekunami: P. Agatą Jakubczyk, P. Ewą Michalewicz, P. Agnieszką Błaszczyk, P. Agnieszką Góralczyk, P. Markiem Nitkiewiczem oraz z P. Renatą Kolińską i P. Kamilą Maciejkowicz pojechali do Pasymia – malowniczej miejscowości niedaleko Olsztyna.
Dnia 9 października klasa 2d (klasa akademicka) uczestniczyła w konferencji zorganizowanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Elblągu. Celem spotkania była promocja kierunków matematycznych, przyrodniczych i technicznych. Uczestnicydowiedzieli się, jakie kierunki warto studiować ze względu na pogłębiający się deficyt inżynierów na polskim rynku pracy.
Jak najlepiej zintegrować młodych ludzi, którzy nie tylko kończyli różne gimnazja, ale także często mieszkają w dużej odległości od siebie? Postawić przed nimi zadania, w których muszą się wykazać wyjątkową współpracą, a liczyć mogą tylko na siebie.