Wycieczki klasowe

Wykład o historii kina w Światowidzie16.09

Wykład o historii kina w Światowidzie

Dzień Otwarty w Centrum Spotkań Europejskich Światowid był okazją do skorzystania z oferty zajęć i warsztatów adresowanych do młodych elblążan.

W roli prezenterów :)16.09

W roli prezenterów :)

W czasie Dnia Otwartego Centrum Spotkań Europejskich Światowid 16 września 2021 r. uczniowie klasy I B wystąpili przed kamerą filmową, by opowiedzieć o ofercie tej instytucji kultury po zakończeniu dwuletnich prac modernizacyjnych.

Wyprawa w przeszłość i przyszłość23.06

Wyprawa w przeszłość i przyszłość

Korzystając z oferty Regionalnej Pracowni Digitalizacji w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” klasa 2k miała szansę wziąć udział w zajęciach historyczno-informatycznych w ramach projektu „Muzea ponad granicami”.

Dzień Dziecka - czas na integrację!01.06

Dzień Dziecka - czas na integrację!

Kilku miesięcy zdalnego nauczania nie da się nadrobić w jeden dzień. To prawda. Jednak frajda ze wspólnego spaceru, spływu kajakowego i ogniska była niezaprzeczalna;). Każda klasa miała na siebie inny pomysł, ale łączyła je jedna idea - pobyć razem!

2 H w Ptasim Raju05.10

2 H w Ptasim Raju

1 października 2020 roku uczniowie klasy 2 H o profilu biologiczno–chemicznym, wraz z opiekunami: panią Ewą Michalewicz - nauczycielką biologii oraz wychowawcą – dr. Leszkiem Lenartem, w ramach Europejskich Dni Ptaków brali udział w zajęcia terenowych w Rezerwacie Przyrody Ptasi Raj w Górkach Wschodnich na Wyspie Sobieszewskiej.

Ih na Wydziale Biologii13.02

Ih na Wydziale Biologii

4 lutego 2020 roku  licealiści klasy I H o profilu  biologiczno - chemicznym, pod opieką: pani Ewy Wierzbickiej i wychowawcy Leszka Lenarta wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych  na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Wycieczka do Berlina21.11

Wycieczka do Berlina

Dnia 19 listopada 2019 r. uczniowie klasy I H o profilu biologiczno chemicznym wraz z opiekunami – panią Ewa Wierzbicka i wychowawcą klasy Leszkiem Lenartem brali udział w wycieczce do Berlina, której celem było zapoznanie z „żywą historią” stolicy Niemiec oraz najciekawszymi zabytkami tego miasta.

Czego dowiedzieli się licealiści o historii pieniądza?14.06

Czego dowiedzieli się licealiści o historii pieniądza?

Uczniowie z klasy pierwszej o profilu matematyczno-biznesowym uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że elbląskie muzeum jest jednym z najstarszych w Polsce i jednocześnie najstarszym muzeum Warmii i Mazur. Założone w 1864 r. Stadtliche Museum zostało w wyniku II wojny światowej zrujnowane. Kolekcjonowanie zbiorów przywrócono dopiero w 1954 r. Dziś jest również jednym  z najbogatszych w Polsce zabytków archeologicznych.

Uczniowie I LO na wycieczce w Pasymiu14.06

Uczniowie I LO na wycieczce w Pasymiu

W dniach od 3 do 5 czerwca 2019 r. uczniowie z klasy I e - pod opieką wychowawczyni i pani Adrianny Adamek-Świechowskiej - uczestniczyli w wycieczce do Pasymia. Naszym miejscem docelowym stał się - ładnie położony nad jeziorem Kalwa - ośrodek wypoczynkowy. Dzięki pani Adriannie poznaliśmy nie tylko historię  tego miejsca, ale również legendy związane z okolicą Pasymia.