Sport

Indywidualne biegi przełajowe - srebro dla I LO!16.09

Indywidualne biegi przełajowe - srebro dla I LO!

Piętnastego września rozpoczęła się rywalizacja sportowa w ramach Licealiady. Naszą Szkołę reprezentowali: Zatorska Paulina, Borowik Michał, Muller Dorian, Sar Mateusz, Stasiełowicz Patryk, Suszak Mikołaj , Kołakowski Bartłomiej, Deniszewska Amelia, Skwira Julia , Sznajder Filip, Boleska Blanka, Głowacki Sebastian, Migoń Michał.
Jaki był finał?
Filip Sznajder zdobył pierwszy, w tym roku szkolnym, medal -srebro!!!:)
Serdecznie gratulujemy Filipowi i pozostałym zawodnikom, którzy dali z siebie wszystko!
 
                                                   Alicja Ratkowska
  Nasze złoto w szachach19.01

Nasze złoto w szachach

Kilka tygodni temu (16.XII.2020r.) wspaniała ekipa uczniów naszej szkoły reprezentowała 1 LO w trakcie Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Szachach. Jaki był tego finał? Zajęli dwa I miejsca (drużynowo i indywidualnie) i zgarnęli srebro w klasyfikacji indywidualnej chłopców! Dopiero teraz dotarły ich trofea, stąd "poślizg" w naszej relacji z tego wydarzenia.
Dziewczyny lubią BRĄZ 24.09

Dziewczyny lubią BRĄZ

22 września odbyły się Jesienne Biegi Sztafetowe. Dziewczęca reprezentacja naszej szkoły w składzie - Daniszewska Amelia, Skwira Julia, Boleska Jagna, Pietrzyk Laura, Boleska Blanka, Wojda Dominika, Lidia Czarnecka, Górska Amelia zajęła III miejsce. Reprezentacja chłopców zajęła 5 miejsce .

Licealiada na złoty medal!20.09

Licealiada na złoty medal!

15 września odbyły się pierwsze - w tym roku szkolnym - zawody. Odebraliśmy na nich puchar za zajęcie I miejsca w Punktacji Generalnej Elbląskiej Licealiady Dziewcząt za rok 2019/2020 oraz zdobyliśmy dla I LO kolejne medale w Jesiennych Biegach Przełajowych - Dominika Wojda z kl. 3e i Kacper Aleksandrowicz z kl. 3 d wywalczyli srebrne medale.

BRĄZOWA Wiktoria20.12

BRĄZOWA Wiktoria

W pierwszym dniu odbywających się w Lublinie w dniach 18-22.12.2018. Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat uczennica naszej szkoły Wiktoria Domżalska zdobyła brązowy medal MP Juniorów 17-18 lat na dystansie 50 m st. dowolnym, a wśród Seniorek była 6 zawodniczką w Polsce. W finałowym wyścigu  Wiktoria  uzyskała czas 25,55. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych startach.

Srebrne piłkarki ręczne07.12

Srebrne piłkarki ręczne

Uczennice naszej szkoły w składzie:
- Karpińska Karolina
- Pichola Wiktoria
- Wichrowska Karolina
- Jankun Weronika
- Popławska Miszela
- Wojda Dominika
- Oracz Nina
-  Błaszczyk Patrizia
- Kurzyńska Anna
- Kinga Rychter
zajęły drugie miejsce w elbląskiej Licealiadzie.

„Z ziemi polskiej do włoskiej…”31.10

„Z ziemi polskiej do włoskiej…”

W dniach od 2 do 11 listopada po raz szósty uczniowie i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego wezmą udział w rejsie po Morzu Śródziemnym żaglowcem „Pogoria”.