rok szkolny 2020-2021

Nowy patronat nad I klasą humanistyczną05.07

Nowy patronat nad I klasą humanistyczną

W piątek (2 lipca 2021 r.) została podpisana umowa pomiędzy Marzeną Bielecką, Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego, a doktorem Krzysztofem Szczuckim, Prezesem Rządowego Centrum Legislacji, absolwentem I LO. Umowa dotyczy objęcia honorowym patronatem klasy o profilu humanistyczno-prawnym w latach 2021-2025.
Ósmoklasiści - I LO jest na Was otwarte:)05.07

Ósmoklasiści - I LO jest na Was otwarte:)

Zapraszamy Was dzisiaj na wirtualne spacery po naszej szkole.
W czasie przechadzki towarzyszyć Wam będą uczennice - Pola, Julia, Olga i Klaudia (po drugiej stronie kamery).
No to co, idziemy?:)
 
Warto obejrzeć też materiały z cyklu "Uczniowie o swoim profilu":
 
A może wolisz filmy z hiszpańskimi lektorami? Bardzo proszę:) - oto nasza propozycja.
Ktoś z Was chciałby mieć przewodniczki posługujące się językiem włoskim? Nie ma sprawy:) - mówisz i masz!
MATURZYŚCI - odbiór świadectw!02.07

MATURZYŚCI - odbiór świadectw!

Świadectwa dojrzałości będzie można odebrać w poniedziałek (5.07.) w godzinach 9.30 – 13.00 w auli szkolnej. Po godzinie 13.00 odbiór świadectw będzie możliwy w sekretariacie szkoły.
W przypadku braku możliwości osobistego przyjścia do szkoły w tym dniu, można wyznaczyć osobę do odbioru świadectwa Osoba ta musi posiadać upoważnienie o następującej treści (przykład z niezawodnym Janem Kowalskim:)):
 
Jan Kowalski, legitymujący się dowodem DDD147902 upoważnia Pana Adama Kowalskiego, legitymującego się dowodem ABC794102 do odbioru świadectwa dojrzałości.
 
                                               Jan Kowalski
                                             (czytelny podpis)
Zakończenie roku szkolnego 2020/2125.06

Zakończenie roku szkolnego 2020/21

Szanowne Grono Pedagogiczne, Drodzy - Pracownicy, Rodzice i Uczniowie!
 
Podsumowaliśmy dziś naszą tegoroczną pracę. Do rąk uczniów trafiły świadectwa promocyjne, życzyliśmy sobie udanych wakacji.

Nie wyobrażam sobie pominąć milczeniem trudną specyfikę tego roku szkolnego. Kilkumiesięczne zdalne nauczanie było dla nas wszystkich trudnym przeżyciem i  nie lada wyzwaniem.

Dziękuję za trud i wysiłek podjęty przez nauczycieli i uczniów. Dziękuję rodzicom, na których barkach spoczywał ciężar zapewnienia odpowiednich narzędzi do komunikacji, jak i codziennego wspierania psychiki młodych ludzi.

Jestem szczęśliwa, że wytrwaliśmy;  że liczne osiągnięcia uczniów i nauczycieli I LO – na skalę lokalną, a także ogólnopolską – potwierdzają, iż nie był to czas traktowany tylko w kategorii „jakoś to przetrwać”, a wręcz przeciwnie - posłużył rozwojowi pasji i zgłębianiu ulubionych dziedzin wiedzy.

Serdecznie gratuluję zdobytych nagród, wyróżnień oraz tytułów finalistów i laureatów.
 
Życzę wszystkim, by nadchodzące wakacje były ciepłe, radosne i wyjątkowe. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia, poznanego człowieka i z każdej przeżytej przygody.
Do zobaczenia pierwszego września!
 
 
 
                           Marzena Bielecka
                           Dyrektor
                           I Liceum Ogólnokształcącego
Wyprawa w przeszłość i przyszłość23.06

Wyprawa w przeszłość i przyszłość

Korzystając z oferty Regionalnej Pracowni Digitalizacji w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” klasa 2k miała szansę wziąć udział w zajęciach historyczno-informatycznych w ramach projektu „Muzea ponad granicami”.

WIATR W ŻAGLE  na modelach RC - szkolenie23.06

WIATR W ŻAGLE na modelach RC - szkolenie

W miniony piątek (18.06) w I LO można było uczestniczyć w zajęciach promujących nową dyscyplinę sportową, jaką jest żeglarstwo modeli rc. Naszymi gośćmi była młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 21 oraz przedstawiciele II LO.
Ze strony Urzędu Miejskiego swoją obecnością uhonorował spotkanie p. Arkadiusz Kolpert - dyrektor Wydziału Sportu w Elblągu.
Drodzy Uczniowie I LO - wszystkich zainteresowanych udziałem w takim szkoleniu uczniów z I LO odsyłamy do p. Tomasza Bartnickiego. Naprawdę warto!

 

Projekty zamiast sprawdzianów21.06

Projekty zamiast sprawdzianów

Kultura, media i edukacja były tematem projektów z wiedzy o społeczeństwie w klasie 2f. Zamiast sprawdzianu - kreatywne projekty. Tematy ciekawe i blisko naszego życia dały wiele powodów do refleksji.

Kultura i kontrkultura, subkultury młodzieżowe, opinia publiczna i jej wpływ na politykę. Newsy i fake newsy w przestrzeni publicznej.  Współczesne spory światopoglądowe, czyli kontrowersyjne tematy budzące wiele skrajnych emocji jak np. eutanazja, kara śmierci czy kwestia aborcji i genetyki . Projekty wyzwoliły ożywioną dyskusję na wyżej wymienione tematy.

Ostatnie zagadnienie, czyli edukacja w XXI wieku, zakończyło się gorącą debatą na temat wyzwań i potrzeb młodego pokolenia.

Dziękuję za wspaniałe projekty i możliwość poznania Waszych poglądów.

 

                       Monika Andrzejczyk 

                       nauczyciel wiedzy o społeczeństwie

Finaliści Olimpiady Wiedzy Ekologicznej16.06

Finaliści Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

Jakież to przyjemne uczucie, gdy ogłaszasz światu, że uczniowie naszej szkoły - Mateusz Zaborski (kl.2h) i Kajetan Milewski (kl.3b) - zostali finalistami etapu centralnego XXXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.
"Pierwsza pomoc - ważna sprawa" - rozstrzygnięcie konkursu15.06

"Pierwsza pomoc - ważna sprawa" - rozstrzygnięcie konkursu

Zadaniem uczestników konkursu plastycznego "Pierwsza pomoc - ważna sprawa" było pokazanie pracy ratowników medycznych lub znaczenia telefonów alarmowych. Spisali się wspaniale!
Konkurs adresowany był do dzieci z klas I - III tych szkół podstawowych, w których przeprowadzone zostały zajęcia z projektu „Mały ratownik” realizowanego i finansowanego w ramach programu UM "Bezpieczny Elbląg".
Zamiarem organizatorów było podsumowanie tematyki związanej z tzw. pierwszą pomocą przedmedyczną oraz zachęcanie maluchów do kreatywności i twórczej ekspresji.
Słowacki FilmFest - I miejsce w głosowaniu publiczności14.06

Słowacki FilmFest - I miejsce w głosowaniu publiczności

O lat przekonujemy się, że mamy w naszej szkole wielu wspaniałych, mądrych i kreatywnych uczniów. Tym razem pragniemy wyróżnić i docenić pracę pięciu twórczych dziewczyn, które stworzyły autorskie materiały na warszawski festiwal filmów amatorskich Słowacki FilmFest. Są to uczennice pierwszych klas - Barbara, Zofia i Maria Siekierki, Aleksandra Kopacz oraz Milena Przeździecka.