rok szkolny 2016-2017

Światowy sukces Marty Witkowskiej14.08

Światowy sukces Marty Witkowskiej

Z przyjemnością, radością i ogromną dumą informujemy, że uczennica klasy, już III F – Marta Witkowska, zajęła VII miejsce w trakcie Mistrzostw Świata w Kajakarstwie do lat 23. Mistrzostwa odbywały się w rumuńskim Pitesti w dniach 27.-30.07. Marta płynęła w kategorii K-1 na dystansie 1000m.

Wspomnienie o Krystynie Fac12.07

Wspomnienie o Krystynie Fac

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą.
Ks. Jan Twardowski

Z głębokim żalem dyrekcja, nauczyciele, absolwenci i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego i Gimnazjum nr 8 w Elblągu przyjęli wiadomość o śmierci Krystyny Fac, nauczycielki w tym Zespole Szkół Ogólnokształcących w latach 1992-2012, wcześniej w Liceum Medycznym w Elblągu, odznaczonej w czasie obchodów Dnia Edukacji Narodowej w 2012 r. Złotym Medalem za długoletnią pracę.

Żegnamy...11.07

Żegnamy...

„Ktoś tutaj był i był,
A potem nagle zniknął i uporczywie go nie ma…”
Wisława Szymborska

Z głębokim żalem żegnamy Naszą Koleżankę, emerytowaną Nauczycielkę języka polskiego, która pracowała w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Elblągu  w latach 1992-2012, wspaniałego, wrażliwego Pedagoga, Wychowawczynię wielu pokoleń młodzieży,

ś.p. mgr Krystynę Fac.

W osobie Zmarłej żegnamy prawego człowieka, który całe życie poświęcił pracy z młodzieżą. Jej optymizm i siła, które czerpała z każdego dnia, na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Dzieciom i całej Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia. 

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się dnia 12 lipca 2017 r. o godz. 15.00 w Wałdowie.

Dyrekcja, Grono pedagogiczne,
Pracownicy i Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Elblągu

70-lecie I LO - przedłużamy termin zgłoszeń!08.07

70-lecie I LO - przedłużamy termin zgłoszeń!

Informujemy, iż w związku z bardzo dużą liczbą zgłoszeń nadesłanych w ostatnim czasie, postanowiliśmy wydłużyć termin ich przyjmowania do dnia 15 września 2017r. (zjazd) oraz 31 lipca 2017r. (bal).  Miło jest nam również poinformować, iż do chwili obecnej swój udział w gali i spotkaniu w szkole zgłosili Absolwenci, którzy ukończyli I LO w latach 1957-1997 (najwięcej osób z roczników 1980 oraz 1983), zaś osoby chętne do udziału w balu to roczniki 1961-1988. Zachęcamy do nadsyłania kolejnych zgłoszeń!

Piszmy wspomnienia!03.07

Piszmy wspomnienia!

Czas jubileuszowy skłania do powrotu pamięcią do przeszłości, by przywołać zdarzenia, przedsięwzięcia, inicjatywy, tak naukowe, jak i artystyczne, społeczne. We wspomnieniach nauczycieli, pracowników szkoły i absolwentów kryje się  prawdziwy obraz życia, które przechodzi nieustanne przemiany.

70-lecie I LO pod patronatem elbląskich mediów30.06

70-lecie I LO pod patronatem elbląskich mediów

14 października 2017 r. I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Elblągu będzie obchodzić 70 lat. To wydarzenie objęły swoim patronatem elbląskie media tj. Gazeta Dziennik Elbląski, Truso TV, Internetowa Gazeta Elbląska PortEL.pl oraz Radio ESKA.  

W te wakacje – Bądź EKO!28.06

W te wakacje – Bądź EKO!

W ramach szkolnego konkursu: „Jak zredukować ilość wytwarzanych odpadów?” uczennice klasy I A: Urszula Gurtatowska, Aleksandra Czerwińska i Honorata Bednarczyk, samodzielnie zrealizowały film, który w ciekawy sposób przypomina, jak w prosty i oczywisty sposób pomóc środowisku:

https://www.youtube.com/watch?v=_QJo8TZySY8

Odbiór świadectw maturalnych28.06

Odbiór świadectw maturalnych

Informujemy, iż absolwenci mogą zgłaszać się po odbiór świadectw maturalnych w dniu 30.06.2017r. od godz. 8:00. 

„Kilku kumpli i patyk...”27.06

„Kilku kumpli i patyk...”

20 czerwca br. miała miejsce VIII. edycja szkolnego Dnia Muzyki. Tegoroczna odsłona konkursu pozwoliła wszystkim przenieść się na moment do czasów dzieciństwa, a to za sprawą piosenek z filmów animowanych. Organizatorem imprezy była Pani Beata Sucharska i klasa 1e.