rok szkolny 2015-2016

Absolwenci Gimnazjum Nr 8 najlepsi w Elblągu11.07

Absolwenci Gimnazjum Nr 8 najlepsi w Elblągu

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży, na początku lipca, podała dane na temat wyników Egzaminu Gimnazjalnego w poszczególnych szkołach. Po dokonaniu wnikliwej analizy okazało się, że najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie klas trzecich Gimnazjum Nr 8.

Dzień Realizacji Projektów Gimnazjalnych06.07

Dzień Realizacji Projektów Gimnazjalnych

20 czerwca w naszej szkole był Dniem Realizacji Projektów Gimnazjalnych. W szkolnej auli, by obejrzeć najlepsze tegoroczne projekty, zgromadzili się uczniowie klas pierwszych i drugich gimnazjalnych oraz uczniowie elbląskich szkół podstawowych.

 

Nasi w „Nietentego”06.07

Nasi w „Nietentego”

23 czerwca w Szkole Muzycznej w Elblągu ze swoim spektaklem wystąpiła grupa teatralna „Nietentego”. Działa ona przy Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, a jej członkami są również uczniowie naszej szkoły, m.in. trzy uczennice z klasy II E: Weronika Czajkowska, Dagmara Jabłońska i Natalia Sawinicz. 

W krainie musicalu04.07

W krainie musicalu

W tegorocznej odsłonie Dnia Muzyki dnia 21 czerwca br. na szkolnej scenie królowały musicalowe przeboje przygotowane przez najaktywniejsze zespoły klasowe.

Kilometry Dobra28.06

Kilometry Dobra

Dnia 2 czerwca w Gimnazjum Nr 9 uczestniczyliśmy w podsumowaniu tej akcji, która z inicjatywy p. Doroty Pawłowskiej, nauczyciela Zespołu Szkół Ogólnokształcących, po raz pierwszy gościła w Elblągu, ale mimo to, zgromadziła uczniów liceum, gimnazjum, szkoły podstawowej, a nawet przedszkolaków. Zebrane złotówki układaliśmy na podłodze auli przyklejając je do taśmy, a następnie mierzyliśmy długość oklejonych taśm.

Wyprawka szkolna28.06

Wyprawka szkolna

Wyprawka szkolna 2016/2017 dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego(klasy III gimnazjum oraz I-III liceum).

Życzenia wakacyjne23.06

Życzenia wakacyjne

„- Czu­jesz to?
  - Co?
 - Wa­kac­je ociekające le­nis­twem, słońcem i lo­dami cze­kola­dowy­mi !”

 

Kochani  Uczniowie , Szanowne Grono Pedagogiczne
i Pracownicy, Drodzy Rodzice i Sympatycy Szkoły

 

Nadszedł właśnie czas długo wyczekiwanych i  upragnionych przez wszystkich wakacji.
Niech każdego wakacyjnego dnia spotyka Was coś zaskakującego;  coś, co wprawi  Was   w zadumę i wywoła zachwyt.  A do tego najczęściej wystarczą małe, powszednie rzeczy i wydarzenia: taniec motyla, rozkwitający pączek, śpiew ptaków  nad polami.
Oby tych małych, codziennych odkryć  na wakacyjnych ścieżkach było jak najwięcej!
Życzę Wam tyle spokoju,  ile potrzebujecie i tyle szaleństwa, aby  życie nie wydawało się nudne. Cieszcie się wolnością od szkolnych obowiązków i odpoczywajcie. Gromadźcie siły, aby wrócić     do  szkoły z nowym entuzjazmem, zapałem i radością.

 

 Zofia Ostrówka
dyrektor
Zespołu Szkół  Ogólnokształcących

 

Biegam bo lubię...21.06

Biegam bo lubię...

Nasi nauczyciele wzięli udział w Nocnym Biegu Świętojańskim z PKO Bankiem Polskim. Matematyk, chemik i anglistka z zamiłowaniem do biegania podjęli wyzwanie 10 km w nietypowych bo nocnych warunkach.