Konkursy i stypendia

Literackie wyróżnienie Tymoteusza15.09

Literackie wyróżnienie Tymoteusza

Kilka dni temu dotarła do I LO świetna wiadomość. Jury XXV Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA’ 2021 wydało swój werdykt po przeczytaniu prac 434 autorów z całej Polski, którzy nadesłali w sumie 1104 utwory liryczne i prozatorskie.
Laureatami przeglądu zostało stu autorów, którzy wyróżnili się "oryginalną konstrukcją literackiej rzeczywistości oraz ciekawym przekazem wizji świata", a wśród nich Tymoteusz Maleńczyk z klasy 3k. Gratulujemy!

"Pierwsza pomoc - ważna sprawa" - rozstrzygnięcie konkursu15.06

"Pierwsza pomoc - ważna sprawa" - rozstrzygnięcie konkursu

Zadaniem uczestników konkursu plastycznego "Pierwsza pomoc - ważna sprawa" było pokazanie pracy ratowników medycznych lub znaczenia telefonów alarmowych. Spisali się wspaniale!
Konkurs adresowany był do dzieci z klas I - III tych szkół podstawowych, w których przeprowadzone zostały zajęcia z projektu „Mały ratownik” realizowanego i finansowanego w ramach programu UM "Bezpieczny Elbląg".
Zamiarem organizatorów było podsumowanie tematyki związanej z tzw. pierwszą pomocą przedmedyczną oraz zachęcanie maluchów do kreatywności i twórczej ekspresji.
Słowacki FilmFest - I miejsce w głosowaniu publiczności14.06

Słowacki FilmFest - I miejsce w głosowaniu publiczności

O lat przekonujemy się, że mamy w naszej szkole wielu wspaniałych, mądrych i kreatywnych uczniów. Tym razem pragniemy wyróżnić i docenić pracę pięciu twórczych dziewczyn, które stworzyły autorskie materiały na warszawski festiwal filmów amatorskich Słowacki FilmFest. Są to uczennice pierwszych klas - Barbara, Zofia i Maria Siekierki, Aleksandra Kopacz oraz Milena Przeździecka.

"PIERWSZA POMOC - WAŻNA SPRAWA" - konkurs plastyczny 28.05

"PIERWSZA POMOC - WAŻNA SPRAWA" - konkurs plastyczny

... to tytuł konkursu plastycznego, który kierujemy do uczniów biorących udział w projekcie "Mały ratownik" (realizowanego w ramach programu "Bezpieczny Elbląg").
Do tej pory ok. 300 dzieci uczestniczyło w pokazach i praktycznych ćwiczeniach związanych z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej. Pani Angelika Romanik - wraz z kilkoma uczniami I LO - odwiedziła już maluchy z Sp 3, 6, 8, 11 i 16.
Z niecierpliwością czekamy na ich rysunki, malunki i twórcze wariacje na ten ważny temat!
Regulamin konkursu stanowi załącznik do tego artykułu.
Konkurs "Chcemy MEM-y" - podsumowanie13.04

Konkurs "Chcemy MEM-y" - podsumowanie

Widząc wielką potrzebę zasilenia wszystkich pozytywną energią i wywołania uśmiechu na twarzach - ogłosiliśmy szkolny konkurs na stworzenie zabawnych memów. Zdrowe poczucie humoru już niejednemu życie uratowało;). Jury obejrzało wszystkie 24 graficzki i zdecydowało, że zwycięzcami konkursu zostali:

I MIEJSCE - Wiktor Piechota z klasy 2C
II MIEJSCE - Maria Siekierka z klasy ex aequo z Aleksandrą Szarłat z klasy 2E
III MIEJSCE - Alex Bhandari z klasy 2D
WYRÓŻNIENIE - Ignacy Klamer z klasy 2D
WYRÓŻNIENIE - Julia Zagórska z klasy 1B

Indeks dla Szymona Zadwornego11.04

Indeks dla Szymona Zadwornego

Jakiś czas temu prosiliśmy o trzymanie kciuków za Szymona Zadwornego. Można już przestać:). Nasz tegoroczny maturzysta został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego "Wygraj Indeks". Organizatorem konkursu jest Politechnika Gdańska i to właśnie do tej uczelni mają otwarte drzwi wszyscy zwycięzcy. Gratulujemy imponującego sukcesu! Warto dodać, że Szymon dostał się - również na PG - do finałów z zakresu wiedzy matematycznej.

Mowa noblowska Soni Anaszko? Tak:).31.03

Mowa noblowska Soni Anaszko? Tak:).

Ogólnopolski konkurs "Napisz własną mowę noblowską" - organizowany przez Fundację Olgi Tokarczuk i Wrocławski Dom Literatury - skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy mieli za zadanie napisać słowa, w które wsłuchiwać się będzie cały świat. Nasza uczennica - Sonia Anaszko - otrzymała wyróżnienie za swoją pracę. Gratulujemy!

Konkurs POST NOW! - Aleksandra Kosacz na podium31.03

Konkurs POST NOW! - Aleksandra Kosacz na podium

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Elbląskiej zaprosiło młodzież ze szkół średnich oraz studentów do udziału w Wielkopostnym Konkursie Filmowym „Post Now!”. Zadaniem uczestników konkursu było nagranie ok. 3-minutowego filmiku, w którym zostaną przedstawione wartość i sens Wielkiego Postu. Nasza uczennica Aleksandra Kosacz - prezentując film "Popielec" - zdobyła w nim I miejsce. Gratulujemy!

"Nasza" Lidka pojedzie na Mistrzostwa Polski i Europy!29.03

"Nasza" Lidka pojedzie na Mistrzostwa Polski i Europy!

Całkiem niedawno, bo między 12 a 21 marca, odbyły się w Szklarskiej Porębie Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16-18 w Szachach Klasycznych.

W turnieju startowało 38 zawodniczek, a wśród nich nasza uczennica - Lidia Czarnecka. Pragniemy pogratulować, że - w klasyfikacji generalnej - Lidka zajęła 11 miejsce (w klasyfikacji do 17 lat - V miejsce), uzyskując tym samym Klasyfikację do Mistrzostw Polski 2022 oraz klasyfikację do Mistrzostw Europy Juniorów.