Elbląska Szkoła Eksperymentu E-dziennik Plan lekcji Biblioteka Galeria Matura Zielona Flaga Konkurs Bóbr Projekt Mały Ratownik

Sprawdź także

Klub sportowy samorząd LNU szczep Odkrywcy talentów Rodzina 500 plus Rok dla Niepodległej

Artykuły

STRONA INTERNETOWA I LO

Nasza strona jest obecnie w przebudowie. Już wkrótce zobaczycie Państwo jej nową odsłonę. Przepraszamy i prosimy o cierpliwość.

Z głębokim żalem powiadamiamy...27.09

Z głębokim żalem powiadamiamy...

Z głębokim żalem społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Elblągu przyjęła wiadomość, że 23 września 2021 r. zmarła w wieku 84 lat Pani Profesor Katarzyna Przybycień, wieloletnia emerytowana nauczycielka fizyki.

Wybory Samorządu Klasowego w 1B20.09

Wybory Samorządu Klasowego w 1B

Wrzesień jest czasem konstruowania samorządów klasowych w klasach pierwszych. W gronie nowych grup klasowych wyłania się aktywna reprezentacja klasy. Klasa 1B potraktowała wyzwanie z powagą i odpowiedzialnością, przeprowadzając  demokratyczne wybory,  poprzedzone debatą kandydatów na wzór dysputy prezydenckiej.

Sprzątamy Świat19.09

Sprzątamy Świat

17 września 2021 roku młodzież z klasy biologiczno-chemicznej (III H) oraz humanistyczno-prawnej (I A) I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Elblągu wzięła udział w sprzątaniu terenu położonego przy rzece Elbląg, partycypując w ten sposób w 28. edycji ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata – Polska 2021”. Tegoroczne wielkie sprzątanie naszej planety zostało opatrzona hasłem: „Myślę, więc nie śmiecę”, które jest parafrazą Kartezjuszowego „Cogito ergo sum” – „Myślę więc jestem”.

Spotkanie z poezją Aliny Rzepeckiej17.09

Spotkanie z poezją Aliny Rzepeckiej

Dwie klasy (1a i 3k) miały dziś okazję posłuchać/dialogować/popracować nad słowem z p. Aliną Rzepecką, autorką kilku tomików poetyckich. Bydgoska poetka - jako sympatyk naszego elbląskiego Stowarzyszenia Alternatywni - zachęcała uczniów m.in. do udziału w VIII Festiwalu Literatury Wielorzecze (17-19.09).
82 ROCZNICA napaści Związku Radzieckiego na Polskę17.09

82 ROCZNICA napaści Związku Radzieckiego na Polskę

Pewnych dat nie da się wymazać z pamięci, z historii - 17 września 1939 rok. Młodzież I LO również upamiętniła tamten dzień. Nasz poczet sztandarowy reprezentował szkołę w trakcie miejskich obchodów rocznicy.
Warto również pamiętać, że rolą kolejnych pokoleń (obu narodów) jest znajdowanie pól do dialogu, do szacunku i zdrowej współpracy. Okazuje się bowiem, że nas - zwykłych (niezwykłych!), przeciętnych (nieprzeciętnych!) mieszkańców po obu stronach granicy - tak naprawdę niewiele dzieli.
Indywidualne biegi przełajowe - srebro dla I LO!16.09

Indywidualne biegi przełajowe - srebro dla I LO!

Piętnastego września rozpoczęła się rywalizacja sportowa w ramach Licealiady. Naszą Szkołę reprezentowali: Zatorska Paulina, Borowik Michał, Muller Dorian, Sar Mateusz, Stasiełowicz Patryk, Suszak Mikołaj , Kołakowski Bartłomiej, Deniszewska Amelia, Skwira Julia , Sznajder Filip, Boleska Blanka, Głowacki Sebastian, Migoń Michał.
Jaki był finał?
Filip Sznajder zdobył pierwszy, w tym roku szkolnym, medal -srebro!!!:)
Serdecznie gratulujemy Filipowi i pozostałym zawodnikom, którzy dali z siebie wszystko!
 
                                                   Alicja Ratkowska
Wykład o historii kina w Światowidzie16.09

Wykład o historii kina w Światowidzie

Dzień Otwarty w Centrum Spotkań Europejskich Światowid był okazją do skorzystania z oferty zajęć i warsztatów adresowanych do młodych elblążan.