Aktualności

STRONA INTERNETOWA I LO

Nasza strona jest obecnie w przebudowie. Już wkrótce zobaczycie Państwo jej nową odsłonę. Przepraszamy i prosimy o cierpliwość.

Z głębokim żalem powiadamiamy...27.09

Z głębokim żalem powiadamiamy...

Z głębokim żalem społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Elblągu przyjęła wiadomość, że 23 września 2021 r. zmarła w wieku 84 lat Pani Profesor Katarzyna Przybycień, wieloletnia emerytowana nauczycielka fizyki.

Wybory Samorządu Klasowego w 1B20.09

Wybory Samorządu Klasowego w 1B

Wrzesień jest czasem konstruowania samorządów klasowych w klasach pierwszych. W gronie nowych grup klasowych wyłania się aktywna reprezentacja klasy. Klasa 1B potraktowała wyzwanie z powagą i odpowiedzialnością, przeprowadzając  demokratyczne wybory,  poprzedzone debatą kandydatów na wzór dysputy prezydenckiej.

Sprzątamy Świat19.09

Sprzątamy Świat

17 września 2021 roku młodzież z klasy biologiczno-chemicznej (III H) oraz humanistyczno-prawnej (I A) I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Elblągu wzięła udział w sprzątaniu terenu położonego przy rzece Elbląg, partycypując w ten sposób w 28. edycji ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata – Polska 2021”. Tegoroczne wielkie sprzątanie naszej planety zostało opatrzona hasłem: „Myślę, więc nie śmiecę”, które jest parafrazą Kartezjuszowego „Cogito ergo sum” – „Myślę więc jestem”.

Spotkanie z poezją Aliny Rzepeckiej17.09

Spotkanie z poezją Aliny Rzepeckiej

Dwie klasy (1a i 3k) miały dziś okazję posłuchać/dialogować/popracować nad słowem z p. Aliną Rzepecką, autorką kilku tomików poetyckich. Bydgoska poetka - jako sympatyk naszego elbląskiego Stowarzyszenia Alternatywni - zachęcała uczniów m.in. do udziału w VIII Festiwalu Literatury Wielorzecze (17-19.09).
82 ROCZNICA napaści Związku Radzieckiego na Polskę17.09

82 ROCZNICA napaści Związku Radzieckiego na Polskę

Pewnych dat nie da się wymazać z pamięci, z historii - 17 września 1939 rok. Młodzież I LO również upamiętniła tamten dzień. Nasz poczet sztandarowy reprezentował szkołę w trakcie miejskich obchodów rocznicy.
Warto również pamiętać, że rolą kolejnych pokoleń (obu narodów) jest znajdowanie pól do dialogu, do szacunku i zdrowej współpracy. Okazuje się bowiem, że nas - zwykłych (niezwykłych!), przeciętnych (nieprzeciętnych!) mieszkańców po obu stronach granicy - tak naprawdę niewiele dzieli.
Indywidualne biegi przełajowe - srebro dla I LO!16.09

Indywidualne biegi przełajowe - srebro dla I LO!

Piętnastego września rozpoczęła się rywalizacja sportowa w ramach Licealiady. Naszą Szkołę reprezentowali: Zatorska Paulina, Borowik Michał, Muller Dorian, Sar Mateusz, Stasiełowicz Patryk, Suszak Mikołaj , Kołakowski Bartłomiej, Deniszewska Amelia, Skwira Julia , Sznajder Filip, Boleska Blanka, Głowacki Sebastian, Migoń Michał.
Jaki był finał?
Filip Sznajder zdobył pierwszy, w tym roku szkolnym, medal -srebro!!!:)
Serdecznie gratulujemy Filipowi i pozostałym zawodnikom, którzy dali z siebie wszystko!
 
                                                   Alicja Ratkowska
Wykład o historii kina w Światowidzie16.09

Wykład o historii kina w Światowidzie

Dzień Otwarty w Centrum Spotkań Europejskich Światowid był okazją do skorzystania z oferty zajęć i warsztatów adresowanych do młodych elblążan.